درسی که بازرس کانون مهندسین ساری به بازرسان نظام مهندسی ساختمان مازندران داد ! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه, 29 مرداد 1395 ساعت 23:49

به اعتقاد بسیاری از اعضای نظام مهندسی نحوه انتخاب بازرسان سازمان نظام مهندسی یکی از معیوب ترین بندهای قوانین نظام مهندسی ساختمان می باشد ، انتخاب دو برابری کاندیداها از سوی هیات مدیره و انتخاب آنها در مجمعی چند ساعته تنها در یک نقطه در یک شهر ، بیشتر نشان از انتخاب از پیش تعیین شده می دهد ؛ ( البته  در مازندران رای دادن بر اساس وکالت نامه نیز موضوع را بغرنج تر نموده است ) و با این روش اصولا استقلال بازرسان خدشه دار شده و قطعا بازرسان منتخب سعی خواهند نمود تا با نرمش بیشتری در مقابل موضوعات و تخلفات احتمالی رفتار نمایند تا مجددا مورد تایید هیات مدیره قرار بگیرند .

بازرسی اما موضوع ساده ای نیست که سهل انگارانه از کنار آن بتوان گذشت ، بازرسین چشم بینای چند ده هزار عضو می باشند که می بایست وظیفه قانونی خود را بنحو احسن به انجام برسانند و در صورت قصور یا اهمال در انجام وظایف ذاتی چه سهوا چه عمدا می بایست مورد بازخواست قرار بگیرند .

در مازندران سالهاست همه چی از نظر بازرسان سازمان تکمیل ، مناسب و مورد تایید است ، تنها در مجمع چند هفته پیش به چند مورد جهت خالی نبودن گزارشات اشاره گردید که مربوط به سالهای گذشته بود و مجمع نیز فقط شنونده بود و ایرادات گرفته شده به عملکرد هیات مدیره که بازرسان بدان اشاره نمودند آنقدر سطحی و بدون سند و غیر جذاب بود که مجمع هیچ تصمیمی در مورد آنها نگرفت و به سادگی از کنار آنها گذشت !

یکی از مواردی که این روزها باعث افزایش انتقاد از بازرسان نظام مهندسی ساختمان مازندران شده عدم پیگیری یا لا اقل عدم اطلاع رسانی به اعضا در مورد چگونگی پیگیری نامه ها و دستورالعملهای دکتر مظاهریان معاونت وزیر راه و شهرسازی می باشد از جمله ممنوعیت برون سپاری وظایف ذاتی نظام مهندسی به کانونهای مهندسین  ؛ موردی که پس از پیگیریهای یکی از بازرسین کانون ساری و عدم پاسخ مناسب از سوی نظام مهندسی و پیگیری مجدد ایشان در وزارتخانه منجر به حضور دکتر شیبانی مدیرکل سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی در مازندران ؛ تقدیر از ایشان و تشکیل جلساتی جهت پیگیری موضوع شد !

اما پس از این جلسه مهم که هفته گذشته برگزار گردید امیدواریم که بازرسان به سایر نامه ها از جمله در مورد انتصابات فامیلی و سفارشی در سازمان پیگیری های لازم را نموده و نتیجه را به اطلاع اعضا برسانند .

و در پایان ؛ کمتر از یکسال آتی انتخابات بازرسی سازمان مجدد برگزار خواهد شد ، البته در مواجهه با نحوه انتصابات این روزها در سازمان و علاقه هیات غالب در هیات مدیره به انتصابات فامیلی ( انتصاب پدر دکتر حقیقی در شورای انتظامی ، همسر مهندس قربانی به سرپرستی دفتر نمایندگی قایمشهر و سایر انتخابات فامیلی در کمیسیونها ) شاید بازرسان کنونی بهترین انتخاب مجدد باشند ! اما نباید فراموش کنیم وظیفه بازرسی و حس وظیفه شناسی دکتر سالار بازرس محترم کانون مهندسین ساری می بایست مورد تقدیر قرار گرفته و بازرسان سازمان نیز اینگونه مسئولانه  وظایف خود را به نحو احسن به انجام برسانند .

 

 

Comments  

 
+3 #1 Amir rad شنبه, 30 مرداد 1395
این دوره هیات مدیره عالیه...
همه آشناهاشونو بردن تو و منصب دادن..
از پدر بزرگوار دکتر حقیقی در شورای انتظامی و همسر مهندس قربانی در ریاست دفتر نمایندگی قائمشهر و همسر مهندس گران در ... و دوستان و آشنایان در کمیسیون ها و ...!!!

هیات رئیسه ای که اولین تصویر آن در فضای مجازی ، تصویر معروف ما هشت نفر است ...!!
انتظار زیادی ازش نمیره برای اینکه تو فکر مهندسا باشن..!!!
امیدوارم با یه عذرخواهی استعفای دسته جمعی بدن عزیزان..!!
Quote
 

FORM_HEADER


FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

JSG_SUPPORT