سومین هفته کاری سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران بدون هیات رییسه و خزانه دار / مسبب یا مسببان چه کسانی هستند !؟ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 17 بهمن 1396 ساعت 17:01

سازمان نظام مهندسی ساختمان در مهم ترین برهه زمانی خود قرار دارد و اعضای هیات مدیره مهمترین نقش را در این زمینه ایفا می کنند . عدم انتخاب هیات رییسه برای 2 هفته متوالی که وارد سومین هفته شده است و عدم وجود خزانه دار در سازمان جهت انجام پرداختهای مالی و همچنین عدم بررسی نامه های ارسالی از سوی دفاتر ، تبدیل به گره کوری در سازمان نظام مهندسی ساختمان شده است و نکته جالب عدم جهت گیری مشخص و  آشکار اداره کل راه و شهرسازی مازندران بعنوان ناظر مستقیم می باشد که بیشتر بنظر می رسد مدیر کل غیر بومی آن سعی دارد با کناره گیری و بیرون گود نشستن دچار مشکلات مدیریتی نگردد هرچند خبری از گوشه و کنار حکایت از پیگیریهای بهادری ، مدیر کل راه و شهرسازی مازندران دارد اما تصمیمات جدی و تلاش برای رهایی از این وضعیت خواسته همه مهندسین می باشد که اراده ای مبنی بر حل آن تا کنون در مجموعه مدیریتی این اداره کل دیده نشده است .

موضوع همچنان مصوبات جلسه یکصد و نهم هیات مدیره می باشد اما نه از جهت خروج و عدم نصاب هیات مدیره بلکه از جهت تشکیک در قانونی بودن حضور یکی از اعضای هیات مدیره که طبق شنیده ها سازمان بازرسی استان پیش از این جلسه نامه ای مبنی بر عدم حضور فرد یاد شده بعلت وجود حکم شورای انتظامی نیز به سازمان ارسال نموده بود .(سعی خواهیم نمود این موضوع بزودی طی مصاحبه ای مفصل به همراه اسناد و مدارک در این پایگاه خبری منتشر  گردد  ، هرچند طبق شنیده ها موضوعات یاد شده در حکم شورای انتظامی ایشان موضوعاتی است که بیشتر به بهانه جویی می ماند و پیگیری برگزاری جلسه پرسش و پاسخ خبرنگار ما با مهندس بنیادی نژاد پیرو حکم صادر شده رییس شورای انتظامی کشور نیز علیرغم پذیرش شفاهی ایشان بی نتیجه ماند. )

اعلام دستور جلسه مبنی بر برگزاری انتخابات هیات رییسه سازمان در هفته آینده و اصلاح آن در کمتر از 1 ساعت نشان می دهد مشکلات قانونی در این زمینه همچنان پا برجاست و در اینصورت با اصرار نهادهای نظارتی مبنی بر ابطال مصوبات یکصد و نهم قطعا ریاست مهندس علی نیا نیز با علامت سوال روبرو خواهد بود .

در این روزها نوک پیکان انتقاد به برخی از اعضا بود که ممکن بود با عدم حضور در جلسه امکان برگزاری انتخابات هیات رییسه را ندهند اما اتفاق امروز نشان داد مشکل از جای دیگریست که در اینصورت درصورت صحت فشار نهادهای نظارتی مبنی بر ابطال مصوبات جلسه یاد شده مبنی بر انتخاب رییس این سوالات در اذهان بوجود می آید :

1- با وجود نامه نگاری  بصورت کلی وزارت راه و شهرسازی و با علم به اینکه پرونده انتظامی آن عضو محترم هیات مدیره هنوز به کمیسیون هم عرض ارجاع نشده است ، آیا از نظر اداره کل راه و شهرسازی مازندران حضور ایشان بلا مانع بوده است یا خیر؟ اعلام نظر قطعی این اداره کل با توجه به اعلام شفاف وزارتخانه مبنی بر نیاز به دو مرحله ای بودن احکام و عدم اجرای احکام اولیه بسیار راهگشا خواهد بود.

2- با توجه به شنیده ها مبنی بر ورود سازمان بازرسی به موضوع فوق ، بالاخره باید مشخص گردد مرجع تشخیص نهایی وزارت راه و شهرسازی است یا سازمان بازرسی !؟

3- در صورت پذیرش دخالت سازمان بازرسی در موضوع فوق و الزام سازمان به عدم حضور عضو محترم هیات مدیره در جلسات ، چرا رای ایشان در جلسه یکصد و نهم اخذ گردید ؟

4- با فرض دخالت مراجع نظارتی ، چرا هنوز سازمان مصوبات جلسه یکصد و نهم را ابطلال ننموده و مجددا نسبت به برگزاری انتخاب رییس سازمان اقدام ننموده است ؟

5- این نابسامانی در مدیریت سازمان به نفع چه کسانی است ؟

6- آیا همه این کش و قوسها و نادیده گرفتن حق اعضا در بررسی مسایل و مشکلاتشان ، ناشی از حب جاه و کسب صندلی هیات رییسه و ریاست است یا برای شوق خدمت !؟؟

با توجه به موارد فوق و وضعیت عجیبی که سازمان در آن قرار دارد ، به نظر شما مسبب یا مسببان اصلی چنین وضعیتی چه کسانی می باشند ؟

 

FORM_HEADER


FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

JSG_SUPPORT