نظرسنجی

رشته عمران

رشته معماری

رشته شهرسازی

تاسیسات مکانیکی

تاسیات برقی

نقشه برداری

ترافیک

نشست خبری رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران به مناسبت سال روز زلزله بم

نشست خبری رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندان به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و سالروز زلزله بم ، با حضور رسانه های فعال استان برگزار شد.

در این نشست رئیس نظام مهندسی ساختمان ضمن تشریح چالش های موجود در حوزه ساخت و ساز، به سوالات خبرنگاران در این خصوص پاسخ داد.

در پایان این مراسم ، جامعه خبری استان با امضای میثاق نامه ترویج مقررات ملی ساختمان به کمپین فرهنگ سازی قوانین و مقررات ساختمان پیوستند.

نکات مهم اشاره شده در این کنفرانس خبری :

دکتر فرصت : اگر شهرداری زیر نظر وزرات راه و شهرسازی قرار گیرد هماهنگی بیشتری با شهرداریها جهت جلوگیری از دور زدن نظام مهندسی در اجرای پروژه ها انجام خواهد پذیرفت.

دکتر فرصت :تامین منافع بهره بردار در انتخاب آزادانه ناظر توسط سازنده چگونه دیده خواهد شد ؟

دکتر فرصت :حجم تخلفات ساختمانی در کشور بالاست زیرا منفعت سازنده ها در تخلف است.

دکتر فرصت :ضوابط معماری و شهرسازی در کمیسیونهای ماده ۱۰۰ مغفول مانده است.

دکتر فرصت :مسوولیت مهندسین از شروع تا سالها پس از بهره برداری است . حق الزحمه مهندسین یک پروژه کمتر از درآمد بنگاه است در صورتیکه با تعهد محضری ؛ مهندسین همه مسوولیتها را می پذیرند.

دکتر فرصت : کارفرما دیگر نقشی در انتخاب ناظر در مازندران نخواهد داشت.انتخاب بر اساس تمایل مهندسین و بر اساس امتیاز خواهد بود.

دکتر فرصت :دکتر نبیان معاونت عمرانی استانداری مازندران طی نامه ای به شهرداریها بر نقش و خروجی نقشه ها توسط نظام مهندسی جهت صدور پروانه تاکید کردند.

دکتر فرصت :کاهش کشته شدگان و تخریبها در اثر زلزله های بزرگ در طول زمات در کشور نشان از افزایش کیفیت ساخت و سازهاست.

دکتر فرصت : با افزایش جریمه های ساختمانی می توان تا حدود زیادی جلوی تخلفات در ساخت و ساز را گرفت.

دکتر گران عضو هیات رییسه سازمان نظام مهندسی : توسعه مهندسی ساختمان پس از تشکیل سازمان نظام مهندسی ساختمان بسیار ملموس می باشد.

دکتر گران عضو هیات رییسه سازمان نظام مهندسی : اجرای مقررات ملی هزینه نمی باشد  و آگاه کردن جامعه از این موضوع به عهده سازمانهای مرتبط با کنترل ساختمان می باشد. 

FORM_HEADER


FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

JSG_SUPPORT
@shomalpress@: Ш§Ш®ШЁШ§Ш± Ш§Щ†ШЄШ®Ш§ШЁШ§ШЄ Щ†ШёШ§Щ… Щ…Щ‡Щ†ШЇШіЫЊ ШіШ§Ш®ШЄЩ…Ш§Щ† Щ…Ш§ШІЩ†ШЇШ±Ш§Щ†