تهدید یکی از اعضای دفتر نمایندگی توسط رییس دفتر / آیا اعضای پیگیر مسایل نظام تاوان عدم نظارت هیات رییسه بر دفاتر نمایندگی را پرداخت خواهند نمود !؟؟ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 01:16

پس از نامه نگاریهای وزارت راه و شهرسازی با سازمانهای نظام مهندسی و قطع دریافت حق السهم نظام مهندسی بابت مجری پروژه ها ، برخی دفاتر نمایندگی با ارسال قراردادهای مجریان به انجمن مجریان و بعضا گرو گرفتن قراردادها و عدم تایید قراردادها حق السهمی بابت قراردادها دریافت می نمایند.

در همین راستا و پس از آگاهی یکی از مهندسین عضو یکی از دفاتر نمایندگیهای مهم استان مازندران از این تخلف و اعلام آن به رییس سازمان و پیگیری سریع رییس سازمان جلوی این دور زدن قانون گرفته شد ( هرچند شنیده شده هنوز این اتفاق بصورت رندم تکرار می گردد ) البته لازم بذکر است که نظارت دقیق و جدی اعضای هیات رییسه بر دفاتر قطعا مانع بروز چنین تخلفاتی میشود آنهم در زمانی همه سازمان های نظام مهندسی بخصوص سازمان نظام مهندسی مازندران زیر ذره بین بررسی مسایل و مشکلاتی همچون کانونهای مهندسی از سوی وزارتخانه و سازمان بازرسی می باشند  و قطعا چنین حرکات سرخود و غیر قانونی جز ایجاد مشکلات بزرگتر برای سازمان نظام مهندسی نتیجه ای نخواهد داشت .

بر همین اساس و طبق شنیده ها رییس دفتر نمایندگی مذکور ضمن فراخواندن شخص مورد نظر ایشان را تهدید نمود تا اینکار ایشان و اطلاع رسانی تخلفات انجام شده را جبران خواهد نمود و ضربه ای به این مهندس خواهد زد .

حال سوال اینجاست آیا شان و شخصیت ریاست دفاتر نمایندگی باید اینگونه باشد که با افشای تخلفی که رییس سازمان از ادامه آن جلوگیری نموده است اقدام به تهدید عضو خود نماید ؟ آیا اگر نظارت جدی از سوی هیات رییسه سازمان بر عملکرد دفاتر نمایندگی صورت می پذیرفت این چنین رفتار غیر قانونی از سوی برخی دفاتر سر می زد ؟ آیا این از معایب انتخابات دفاتر نمایندگی نمی باشد که اعضای منتخب خود را برتر از قانون و اعضای هیات مدیره میبینند !؟ آیا نباید انتظار برخورد قاطع با قانون گریزان احتمالی را از سوی رییس سازمان داشت !؟

بیشتر بنظر می رسد این نوع تهدیدها تلاشی برای پیگیری اعضای پیگیر از برخی کوتاهی ها در مدیریت یا دور زدن های قانون بوده که قطعا این روش و هجمه هدفمند به نتیجه نخواهد رسید .

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 01:19
 

FORM_HEADER


FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

JSG_SUPPORT